Geotextilie

Geotextilie Filtek s širokým spektrem použití v pozemním stavitelství.

Geotextilie - popis

Geotextilie slouží v pozemním stavitelství při výstavbě střech, zakládání staveb a výstavbě drenáží, v silničním a železničním stavitelství při výstavbě silničních a železničních násypů, zajišťování svahů, při výstavbě tunelů a drenážních systémů, ve vodním stavitelství při výstavbě nádrží, kanálů a rybníků, pro zajišťování hrází a břehů, při výstavbě ekologických staveb a skládek TKO.

Hlavní funkce geotextilie
Separační – vrstva geotextilie Filtek zamezující promíchání rozdílných vrstev s odlišnými funkcemi, mezi kterými je uložena, zamezuje styku nesnášenlivých materiálů.

Ochranná – vrstva geotextilie Filtek chránící hydroizolační vrstvu, popř. další vrstvy stavební konstrukce před nepříznivými vlivy prostředí i provozu.

Filtrační – vrstva geotextilie Filtek omezující vyplavování částic jedné sypké vrstvy do jiné při průtoku vody, ale nezabraňující pohybu vody.

Zpevňovací – geotextilie Filtek umožňuje stabilizaci svahu – přenáší smyková a tahová napětí v zemním tělese. V mnoha případech se v jedné vrstvě textilie uplatní více funkcí.

 Materiálové složení geotextilie Filtek
100% polypropylen

Základní vlastnosti textilie Filtek:

  • Odolává plísním a bakteriím
  • Odolává běžným chemikáliím
  • Nemá negativní vliv na kvalitu pitné vody
  • Částečně odolává UV záření
  • šířka role 2m

Geotextilie Filtek se prodává pouze na celá balení.

Zjistit cenu »