Velox bednění věnců bez stropní konstrukce

Bednění věnců VELOX - štěpkocementové desky, určené k oboustrannému bednění věncové konstrukce. V kombinaci s tepelnou izolací následně dochází k podstatnému omezení tepelných mostů obvodových věncových konstrukcí.

Velox bednění věnců bez stropní konstrukce - popis

Věncové desky VELOX jsou štěpkocementové desky tloušťky 35 mm v kombinaci s tepelnou izolací 50-180 mm (varianta Plus se stabilizovaným šedým-grafitovým polystyrenem), určené k oboustrannému bednění věncové konstrukce. V kombinaci s tepelnou izolací dochází k podstatnému omezení tepelných mostů obvodových věncových konstrukcí. Bednění věnců systémem VELOX je připraveno na míru každému zákazníkovi, šetří práci se samostaným bedněním i faktem, že není třeba obedňovat.

Výhody Velox bednění věnců bez stropní konstrukce

  • jednoduchá a rychlá montáž bednění s izolací
  • minimální tepelné mosty
  • spony povrchově upravené
  • snadné vytváření rohů
  • vysoká pevnost zabudovaného bednění
  • krátká doba montáže (4 min/bm)

Doplňující údaje pro objednání věncových desek VELOX (uveďte do poznámky v objednávce):

  1. šířka obvodové zdi (od 240 mm bez omítky)
  2. výška venkovní věncové desky (standardně do 250 mm)
  3. délka bednění (zaokrouhlujte nahoru na nejbližší násobek 2 m)

Způsob použití

Výšku věncových desek VELOX volíme podle výšky použitého věnce nebo stropní konstrukce. Standardní výška bednících desek je do 250 mm. Bednění věnce se vytvoří před montáží stropní konstrukce. Věncová deska se osadí sponami a uloží na konstrukci zdi. K osazené desce se přidávají ve vodorovném směru další věncové desky a ve styčných hranách desek se zajišťují vrutem nebo hřebíkem. Spony VELOX zajišťují stabilitu věncové desky. Věncové desky je možné snadno řezat a vytvářet tak různé tvarové dispozice. Do zbývajícího prostoru bednění věnců a stropní konstrukce se vkládá vodorovná výztuž ztužujícího věnce, který se zalije betonem předepsané třídy tak, aby bylo zaručeno minimální krytí výztuže betonem.

Bednění věnců VELOX se zaváží přímo z výroby Velox Werk. Při objednávce nad 15.000 Kč je doprava zdarma, cenu dopravy menšího množství Vám naceníme individuálně.

Zjistit cenu »