Velox bednění věnců se stropní konstrukcí

Bednění věnců VELOX - štěpkocementové desky, určené k jednostrannému bednění věncové konstrukce ve spojení s konstrukcí stropní. V kombinaci s tepelnou izolací následně dochází k podstatnému omezení tepelných mostů obvodových věncových konstrukcí.

Velox bednění věnců se stropní konstrukcí - popis

Věncová deska VELOX je štěpkocementová deska tloušťky 35 mm v kombinaci s tepelnou izolací 50-180 mm (varianta Plus se stabilizovaným šedým-grafitovým polystyrenem), určená k jednostrannému bednění věncové konstrukce ve spojení se stropní konstrukcí. Díky tepelné izolaci dochází k podstatnému omezení tepelných mostů obvodových věncových konstrukcí v místě styku se všemi typy stropních konstrukcí (např. monoliticko-žebírkový strop VELOX, strop tvořený cihelnými vložkami Miako, keramické stropní konstrukce atd.).

Výhody Velox bednění věnců se stropní konstrukcí

  • jednoduchá a rychlá montáž bednění s izolací
  • minimální tepelné mosty
  • spony povrchově upravené
  • snadné vytváření rohů
  • vysoká pevnost zabudovaného bednění
  • krátká doba montáže (2 min/bm)

Údaje pro objednání věncových desek VELOX:

  1. šířka obvodové zdi (od 240 mm bez omítky)
  2. výška venkovní věncové desky – standardně do 250 mm
  3. délka bednění – zaokrouhlujte nahoru na nejbližší násobek 2 m

Způsob použití

Výšku věncových desek VELOX volíme podle výšky použitého věnce nebo stropní konstrukce. Standardní výška bednících desek je do 250 mm. Bednění věnce se vytvoří před montáží stropní konstrukce. Věncová deska se osadí sponami a uloží na konstrukci zdi. K osazené desce se přidávají ve vodorovném směru další věncové desky a ve styčných hranách desek se zajišťují vrutem nebo hřebíkem. Spony VELOX zajišťují stabilitu věncové desky. Věncové desky je možné snadno řezat a vytvářet tak různé tvarové dispozice. Do zbývajícího prostoru bednění věnců a stropní konstrukce se vkládá vodorovná výztuž ztužujícího věnce, který se zalije betonem předepsané třídy tak, aby bylo zaručeno minimální krytí výztuže betonem.

Bednění věnců VELOX se zaváží přímo z výroby Velox Werk s.r.o. Při objednávce nad 15.000 Kč je doprava zdarma, cenu dopravy menšího množství Vám naceníme individuálně.

Zjistit cenu »